Toruń to miasto niezwykłe, zadziwia atmosferą i pięknem, tu historia wygląda z każdego zakątka. Po całodziennym zwiedzaniu licznych zabytków warto spędzić wieczór w nastrojowej kawiarni. Tu uraczysz  się smakowitym ciastem, wypijesz aromatyczną kawę i poczujesz się bardzo dobrze. Sprawdź gdzie wypijesz najlepszą kawę w Toruniu.

  

Gdzie wypić kawę w Toruniu?

W mieście, które jest miejscem urodzenia Mikołaja Kopernika nie sposób się nudzić.  Toruń  nie tylko skupia średniowieczne, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco zabytki,  ale  tętni także  przebogatym życiem kulturalnym i artystycznym. Szczególnie okres od czerwca do września każdego roku jest czasem najintensywniejszym pod tym względem. Istnieje już spora grupa turystów odwiedzająca Toruń, nie tylko by cieszyć się jego urokami, ale także by uczestniczyć w konkretnym wydarzeniu. Do najpopularniejszych imprez odbywających się w Toruniu należą:

  • Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt” ,
  • Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest”,
  • Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica,
  • Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

oraz wiele innych. Idealnym dopełnieniem ciekawego i pełnego wrażeń dnia w Toruniu będzie filiżanka kawy, przyrządzonej w ulubiony sposób i wyśmienity deser.

 

Dobra kawa w Toruniu:

Zobacz, do jakiej kawiarni warto się wybrać. Oto siedem wyjątkowych miejsc.

1. Cukiernia Sowa 

Usytuowana w średniowiecznym wnętrzu starej kamienicy, zachwyca  najpierw stylowym wnętrzem, a następnie wspaniale wyglądającymi i smakującymi  tortami, ciastami i deserami. To tutaj skosztujesz firmowej Sowa Caffe stworzonej specjalnie dla Cukierni Sowa, według receptury włoskich specjalistów. To subtelna kawa z posmakiem czekolady, pieczonego chleba, suszonych owoców i migdałów. Adres – Rynek Staromiejski 4, Toruń. 

 2. Kafeteria Artus 

Niezwykła kawiarnia znajdująca się  na zadaszonym dziedzińcu Dworu Artusa, będącego miejscem licznych wydarzeń kulturalnych. W stylowym, kawiarnianym wnętrzu można nie tylko skosztować dobrej kawy, ale potem także uczestniczyć  w jednym z odbywających się tu koncertów. Adres – Rynek Staromiejski 6, Toruń.

 3. Cafe Molus 

Kawiarnia znajduje się w gmachu  Domu Towarowego . Do tego miejsca warto wybrać się zwłaszcza latem, goście mają do dyspozycji dwa ogródki letnie – jeden od strony rynku i drugi, bardzo kameralny, na podwórku kamienicy. Kawiarnia w Toruniu oferuje kawę, napoje, szeroką gamę ciast i znakomite lody. Adres – Rynek Staromiejski 36, Toruń.

 4. Cafe Lenkiewicz 

Lody Lenkiewicza są znane Torunianom od pokoleń, od zawsze świetnie smakują, a porcje są wyjątkowo duże. W miłym lokalu goście uraczą się także słodkimi ciastami i dobrą kawą. Adres – ul. Wielkie Garbary 14, Toruń.

5. Cafe Atmosphera 

To niezwykle przytulna, stylowo  zaaranżowana  kawiarnia położona tuż obok gotyckiego kościoła NMP z XIV wieku. Znaleźć tu można  bogatą ofertę kawy, przyrządza się tu : ristretto, doppio, lungo macchiatto, bon bon, affogato, con panna. Skosztujemy również  kawy na bazie syropów smakowych. Do smacznego deseru można się również napić wina. Adres – ul. Panny Marii 3, Toruń.

6. Cukiernia Pokojski 

Ta założona w 1932 roku cukiernia jest jedną z najbardziej znanych w Toruniu. Położona na głównej ulicy Torunia cieszy się stałym gronem wiernych klientów. W przytulnym wnętrzu można zamówić doskonałe  ciasto  i lody, oraz napić się dobrej kawy. Adres – ul. Szeroka 26, Toruń.

7. Queensland Cafe  

Tę stylową kawiarnię możemy odwiedzić przy okazji zakupów w toruńskim Domu Towarowym. Kawiarnia znajduje się na pierwszym piętrze, a z jej okien roztacza się uroczy widok na ciekawe życie Starego Rynku. Obsługa serwuje doskonałą kawę, desery i lody w Toruniu. Adres – Rynek Staromiejski 36, Toruń.

 

Małgorzata Chyl