Koszalin to miejsce niezwykle urokliwe przede wszystkim ze względu na jego położenie. Otoczone lasami, małymi jeziorkami, a także w niedalekiej odległości od morza, jest atrakcyjnym miejscem dla turystów i mieszkańców. W mieście nie trudno znaleźć klimatyczne kawiarnie, zachęcające do spotkań przy kawie. Gdzie można wypić kawę w Koszalinie?

Ranking najlepszych kawiarni w Koszalinie

Spośród wielu miejsc oferujących kawę, na szczególną uwagę zasługuje 5 miejsc:

 

1.Kawiarnia Pauza

Zlokalizowana przy deptaku w centrum miasta, cieszy się popularnością wśród mieszkańców już od wielu lat. W menu zaleźć można przede wszystkim kawę i herbatę oraz smaczne dodatki w postaci ciast. Wystrój miejsca to mieszanka nowoczesności i starości, co tworzy oryginalną, przyjemną atmosferę. Kawiarnia jest doskonałym miejscem na spotkanie towarzyskie. Darmowe wi-fi zachęca do pracy zdalnej przy kawie.

 

2. Kawiarnia SO!COFFEE

Mała kawiarnia w centrum handlowym Atrium, idealna na odpoczynek po zakupach. Oferuje ciepłe i bezalkoholowe napoje oraz desery. W menu można znaleźć szeroki wybór kaw, herbat, soków i słodkości. Mimo małego lokalu, w kawiarni jest dużo miejsca. To jedno z ulubionych miejsc na odpoczynek od sklepów, a nawet na poczytanie zakupionej książki.

 

3. Lalka

Jedno z ulubionych miejsc koszalinian, zlokalizowane w centrum miasta. Kawiarnia znajduje się w starej kamienicy na piętrze. Starodawny wystrój przypomina pokoje z Lalki Bolesława Prusa. Bogate menu zachęca do przyjścia osoby, chcące zjeść i wypić kawę w kameralnej atmosferze. Miejsce polecane również na spotkania biznesowe.

 

4. Kukuryku Lunch Bar

Niezwykle przyjemne, jasne, pełne uroczych dodatków miejsce spotkań przy kawie. Wystrój wzorowany na stylu francuskim, pomieszany różnymi pomysłami. Menu zachęca do zjedzenia pysznego lunchu – w ofercie jest szeroki wybór sałatek i kanapek na ciepło i zimno, oraz napoje i desery. Miejsce trochę droższe od pozostałych, ale warte swojej ceny. Polecane na spotkania prywatne i biznesowe. Wi-fi działa sprawnie, co cenią sobie osoby pracujące przy kawie. Kukuryku Lunch Bar zlokalizowany jest niedaleko głównej ulicy i parku, przy parkingu. Miejsce jest spokojne, mimo bliskości centrum miasta.

 

5. Puszczyk

Prawdopodobnie jedyna kawiarnia ciesząca się uznaniem wśród mam. Miejsce specjalnie przystosowane dla dzieci, oferujące mini plac zabaw i różne atrakcje, a to wszystko w zasięgu wzroku rodziców. Puszczyk to doskonałe miejsce, pozwalające mamom na spotkanie z innymi rodzicami przy kawie, a także na integracje ich dzieci podczas zabawy. Zlokalizowany przy parku, jest przyjemnym przystankiem na kawę i zabawę podczas rodzinnych spacerów.

 

W Koszalinie wciąż przybywa nowych kawiarni, co pozytywnie wpływa na zmieniający się styl życia mieszkańców. Różnorodność miejsc pozwala zaspokoić potrzeby kawoszy oraz tych osób, które szukają przyjemnego miejsca na spotkania towarzyskie.

 

Magdalena Jaworska