Szukasz dobrej i sprawdzonej kawiarni w Wieliczce? Skorzystaj z naszych propozycji.  Polecamy najlepsze naszym zdaniem kawiarnie w mieście zarówno turystom, jak i mieszkańcom Wieliczki.

 

Dobra kawa w Wieliczce

Wieliczka to turystyczne miasto oddalone 14 km na południowy wschód od Krakowa. Słynące z Kopalni Soli, do której przybywają rzesze turystów z całego świata. Jednak Wieliczka to nie tylko solne korytarze, szlaki turystyczne oraz zabytki. Dla tych, którzy mają już dość podziemnych tuneli ze ścian pokrytych solą, polecamy coś na osłodę, czyli wielickie kawiarnie, gdzie zawsze znajdziemy coś pysznego.

Najlepsze kawiarnie w Wieliczce

Polecamy zestawienie najlepszych kawiarni:

1. Kawiarnia ZAMKOWA 

Jedna z najpopularniejszych kawiarni w Wieliczce, choć niewielka, przyciąga klientów przytulnym klimatem, muzyką oraz lokalizacją. “Zamkowa” mieści się w budynku Zamku Żupnego, można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i przyjść na kawę lub coś mocniejszego po męczącym zwiedzaniu dawnych murów miejskich. Do kawiarni możemy wejść od strony plant, przy których w słoneczne dni czekają na nas stoliki na świeżym powietrzu. Dla znudzonych siedzeniem, “Zamkowa” przygotowała atrakcje w postaci stołów bilardowych oraz cykliczne konkursy karaoke. Adres – Zamkowa 8, Wieliczka.

2. Cafe Piano

Powstała w 2011 roku. Idealna na spotkania towarzyskie zarówno w gronie rodzinnym, randki jak i chwile odpoczynku po pracy lub podczas zwiedzania miasta. Blisko turystów. Usytuowana w samym sercu Wieliczki – na rynku. Doskonała na relaks z filiżanką kawy przy dźwiękach muzyki. A jej tam nie zabraknie! Sympatyków dobrej muzyki, z pewnością zachęcą koncerty oraz recitale, które są obowiązkowym punktem w Cafe Piano. Adres  – Rynek Górny 9, Wieliczka.

3. Cafe Pistacja

Miłośnicy lodów, na pewno nie przegapią tego miejsca na mapie. Cafe Pistacja to doskonały przykład tego, że Wieliczka nie musi kojarzyć nam się tylko z solą. Dla osłody znajdziemy tu ciasta, desery oraz pyszne kawy w różnych kombinacjach. Doskonała na niedzielny spacer z dziećmi. Adres – Goliana 1, Wieliczka.

 

Wyjście do kawiarni to wspaniała oka okazja, aby spotkać się ze swoimi znajomymi.  Bierzcie więc dawno niewidzianą przyjaciółkę pod pachę w poszukiwaniu najlepszych smaków. Smacznego!

 

Angelika Wylegała