Ustroń jest bardzo przyjaznym miastem. Idealnym na odpoczynek zarówno latem jak i zimą. Słynie z pięknych widoków, wielu atrakcji i niewysokich cen. Jednak wybierając się do jakiegokolwiek miasta warto wcześniej zorientować się jakie miejsca warto odwiedzić w tym restauracje i kawiarnie. Jako miasto turystyczne Ustroń ma wiele kawiarni, jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na 5 szczególnych, które nas zachwyciły.

Gdzie wypić kawę w Ustroniu?

Polecamy zestawieni najlepszych kawiarni w Ustroniu.

1. SMAKOMANIA

Kawiarnia znajduje się w centrum Ustronia. Panuje w niej niezwykły klimat i przyjazna atmosfera. Lokal urządzony w nowoczesnym stylu i, co ważne, ma piękny taras z którego w słoneczny dzień lub ciepły wieczór bardzo chętnie skorzystam. Jednak to nie wygląd decyduje o jej wyjątkowości tylko pyszne desery, ciasta i aromatyczna kawa, które oferują. Dodatkowo jest czynna dłużej niż pozostałe restauracje w Ustroniu, a to przecież wieczorem jest najlepiej na mieście.

Adres: Ustroń, ul. Grażyńskiego 2.

2. U JANECZKI

Na pierwszy rzut oka kawiarnia wygląda przeciętnie. Jak każda cukiernia w wielkim mieście. Jednak jak zostanie się na dłużej i posmakuje się niezwykłych ciast i aromatycznej kawy, to nagle kawiarnia przestaje być taka zwyczajna. Porcje nie tylko ładnie wyglądają ale też świetnie smakują. Osobiście polecam Karmelową Damę. Uprzedzam, że latem trzeba stać tam w długiej kolejce aby dostać to po co się przyjechało, jednak naprawdę warto zaczekać.

Adres: Ustroń, ul. Daszyńskiego 12.

3. ICE CAFE

Mała kawiarnia znajdująca się w pobliży dworca PKP więc idealna dla podróżujących pociągami. Słynie z gofrów, dużego wyboru naleśników w wydaniu na słodko i nie tylko oraz mocnej, włoskiej kawy. Wystrój nowoczesny i jednocześnie romantyczny idealnie nadaje się na słodką randkę z drugą połówką, lub kawę i ploteczki z koleżankami.

Adres: Ustroń, ul. Grażyńskiego 4.

4. MOUNT BLANC

Chyba każdy z nas natknął się chociaż raz na tę kawiarnię w różnych miastach. Niesamowity nastrój i wybór pralinek sprawia, że człowiek nie chce stamtąd wychodzić dopóki nie spróbuje wszystkiego.

Adres: Ustroń, Rynek 3.

5. CAFE CHOPIN

Do kawiarni przyciąga już sam wygląd zewnętrzny a unoszący się aromat kawy nakazuje nam tam pozostać. Lokal znajduje się w galerii Venus Ustroń, więc jest idealny na odpoczynek po zakupach lub dla mężczyzn, którzy czekają na swoje wybranki, które krążą po galerii. W ich ofercie oprócz standardowych kaw można znaleźć m.in. coco jumbo, migdałowy raj i firmową kawę CAFE CHOPIN, jak również lody, ciasta, cocktaile oraz czekolady do picia wszystko według ich własnych receptur.

Adres: Ustroń, ul. Grażyńskiego 2.