Podczas zwiedzania miast i miasteczek wszyscy kończymy w jednym miejscu – w kawiarniach. Często to przez ich pryzmat oceniamy całą wycieczkę lub miejsce. Na Śląsku istnieje wiele pięknych miejsc, a jednym z nich są właśnie Tarnowskie Góry. A skoro tak czy siak, skończymy w knajpce, to warto wiedzieć, gdzie w Tarnowskich Górach zjeść smaczne ciasto i gdzie jest najlepsza kawa!

Ranking najlepszych kawiarni w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry mają naprawdę wiele do zaoferowania smakoszom kawy. Przygotowaliśmy listę lokali, w których wypijesz najlepszą kawę w tym mieście.

Gryfny Kafyj – Cafe Silesia

To małe, niezwykle klimatyczne miejsce podkreślające śląski charakter Tarnowskich Gór. Z urokliwym ogródkiem kawowym, który otwarty jest przez cały rok, pozwala mieszkańcom na kupienie ciepłej kawy w drodze na przystanek czy w czasie zakupów. Co ciekawe to jedyne miejsce w mieście, gdzie można wypić kawę ze ślicznymi wzorkami, zrobioną przez profesjonalnych baristów. Oferują niemal każdy popularny rodzaj kawy, która zawsze będzie smakowała wyśmienicie.

Bar Celona

Znana wszystkim tarnogórzanom. Istnieje od lat i każdy tam był, chociażby raz. Nazywana przez wielu Barceloną, zapominając, że to Bar o nazwie Celona. Lokalna sieciówka serwująca przepyszne ciasta, świetnie wykonane kaw i proste słodkie dania typu naleśniki czy sałatki. Warto wybrać się tam z jednego powodu – przemiła obsługa, która w różnych przypadkach np. chwilowy brak prądu, nie panikuje, ale zapewnia przemiłą atmosferę przy świeczkach i słodkie przeprosiny!

Lodóvka

Wyjątkowe miejsce na mapie miasta. Znajdujące się tuż przy Poczcie Głównej, w drodze na dworzec, przez całe lato oferowało naturalne, wykonane metoda rzemieślniczą, lody. Ich smaki zmieniały się w zależności od dnia i było ich zaledwie kilka. Jednak schodziły do zera, a kolejki chętnych na małe lody dla ochłody ustawiały się daleko za lokalem, tarasując część chodnika. Niestety miejsce zamknięte jest w okresie zimy, ale od wiosny znowu ruszają. Oprócz lodów Lodóvka oferowała lemoniadę i pyszną kawę.

Brick

Na samym dole ulicy Krakowskiej, tuż przy wielkim sklepie zabawowym znajduję się Brick. Kawiarnia w nowoczesnym stylu serwująca nie tylko słodkie deserki i kawy, ale i smaczne dania obiadowe. Brick zasłynął swoimi wymyślnymi i oryginalnymi koktajlami, które przyciągały wszystkich miłośników słodyczy!

Kamienica 2.0

Najnowszy lokal w mieście. I też pierwszy lokal tego typu. Zlokalizowany tuż przy rynku. Naleśnikarnio-kawiarnia, w której możecie spróbować najlepszych w mieście naleśników na słodko i słono oraz inne desery.  Miejsce pełne pozytywnej energii, tworzone przez niesamowitych ludzi. Miła i rodzinna atmosfera tego miejsca idealnie łączy się ze słodkimi pankejkami z malinami i polewą czekoladową. Dopełnia to miejsce.

Oprócz kawiarni w Tarnowskich Górach istnieje niezliczona ilość niesamowitych knajpek, które oferują niesamowicie smaczne jedzenie. Jednak jeśli nie macie ochoty na pełny posiłek, a wolelibyście coś słodkiego, to zdecydowanie polecam jedno z tych miejsc. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie! Za kawę i kawałek ciasta nie zapłacicie, w żadnej z nich, więcej niż 20 zł, a cena całego deseru to maksymalnie 30 złotych. To nie wielkie pieniążki, za możliwość przeniesienia się na chwilę do krainy cukierniczych rozkoszy.

 

Karolina Borys